کمی صبر کنید

چهار مزیت تعویض فیلتر هوا در ماشین

چهار مزیت تعویض فیلتر هوا در ماشین

چهار مزیت تعویض فیلتر هوا در ماشین

فیلتر هوا در ماشین یک جزء کلیدی در سیستم سوخت است. فیلترها در ماشین نقش ریه در بدن انسان را دارند. فیلتر هوا از ورود آلایندهها و ناخالصیها به موتور جلوگیری میکند و جریان دائمی هوای پاک را برای موتور فراهم ...

فیلتر هوا در ماشین یک جزء کلیدی در سیستم سوخت است. فیلتر‌ها در ماشین نقش ریه در بدن انسان را دارند. فیلتر هوا از ورود آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها به موتور جلوگیری می‌کند و جریان دائمی هوای پاک را برای موتور فراهم می‌کند.

مزایای تعویض فیلتر هوا

هنگامی که فیلتر هوا در اتومبیل شما مسدود می‌شود به کیفیت و کمیت هوایی که وارد موتور می‌شود تاثیر می‌گذارد. این بدان معنا است که می‌تواند مستقیما بر روی کارکرد و سلامت موتور ماشین نیز تاثیر بگذارد. هوای آلوده با مسدود کردن محفظه‌های احتراق از احتراق کامل و مناسب سوخت جلوگیری می‌کند. در این حالت موتور باید با قدرت بیشتری کار کند تا بتواند این ضعف را جبران کند. این کار سخت به موتور فشار می‌آورد و کارآیی آن را کاهش می‌دهد. همچنین آلودگی فیلتر هوا موجب افزایش مصرف سوخت می‌شود. تمام این‌ها دلایلی هستند که باید حتما تعویض فیلتر هوا را جدی بگیرید. در ادامه 4 مزیت تعویض فیلتر هوا را با شما در میان می‌گذاریم تا از اهمیت بالای این جزء کوچک اما مهم در سیستم سوخت ماشین باخبر شوید.

  1. افزایش بهره‌وری سوخت